PİYASALAR

  • BIST 1009693.461.77%
  • ALTIN2496.1610%
  • DOLAR32.4970%
  • EURO34.5980%
  • STERLİN40.0490%
  1. HABERLER

  2. Neden Evet?
Neden Evet?

Neden Evet?

A+A-
1.Tıpkı Büyük Selçuklu Devleti, Osmanlı Devleti'nin yaptığı gibi, kendimizin inşa ettiği ve kendimize özgü, milli, ülke gerçekleriyle örtüşen, toplumun değerleriyle barışık, coğrafyanın riskleriyle baş edebilecek bir idare sistemine kavuşmak için Evet.
2. 140 yıldır arıza, huzursuzluk, istikrarsızlık, kimi zaman da kan, gözyaşı, zulüm, baskı üreten, bu topraklarda işlemediği acı tecrübelerle görülen mevcut hükümet sistemini sonlandırmak için Evet.
3. Cumhuriyeti daha sağlam temellere kavuşturmak; devlet ile milleti kucaklaştırabilmek için Evet.
4. Milletin seçtiklerinin yetkileri artık gasp edilmesin diye; askeri ve sivil bürokrasi, medya, statüko partileri, yetkisini milletten almayan güç odakları seçilmişleri artık sınırlandırmasın diye Evet.
5. Cumhurbaşkanı ve Başbakan olarak, direksiyonda 2 ayrı kaptan bulunmasın, yetki karmaşası çıkmasın, uyum sorunları yaşanmasın diye Evet.
6. Her seçim akşamı ülkeyi 5 yıl boyunca hangi kadronun yöneteceği anında netleşsin diye; hükümet kurma sorunları yaşanmasın, sık sık seçim olmasın, istikrar ve huzur bozulmasın, ülke siyasi tartışmalar nedeniyle vakit yitirmesin diye Evet.
7. Yatırımcı önünü görebilsin, böylece üretim ve istihdam artabilsin, işsizlik azalsın, ekonomi büyüyebilsin diye Evet.
8. Ekonomide belirsizliklerin ortadan kalkması, ekonominin tüm aktörlerinin önlerini görebilmeleri, sofradaki ekmeğin çoğalabilmesi, alın terinin karşılığının artabilmesi için Evet.
9. Kamunun yatırımlarının hız kazanabilmesi; okul, hastane, yol, baraj, konut, tünel, enerji, sulama gibi yatırımların, küresel projelerin çoğalabilmesi için Evet.
10. Bürokrasi, sırtını dayadığı güç odağına güvenerek işleri kilitlemesin, bürokrasi tek merkezden idare edilebilsin, böylece verimliliği ve kalitesi artsın, millete daha hızlı iş üretebilsin, hizmet edebilsin diye Evet.
11. Devlet çarkı tıkır tıkır işlesin diye Evet.
12. Terör başta olmak üzere iç ve dış tehditlere karşı hızlı önlem alınabilsin, hızlı hareket edilebilsin, kurumlar arasında koordinasyon ve uyum olabilsin, devletin riskler karşısında tecrübesi ve hafızası oluşabilsin diye Evet.
13. Kendisini "devlet" olarak gören, kendisini milletin seçtiği hükümetlerin karşısında konumlandıran, kendisini hükümetlerin yetkisine ortak gören asker zihniyeti ortadan kalksın; darbeler dönemi artık sona ersin, ordu dış tehditlere yönelebilsin diye Evet.
14. Yasamaya yoğunlaşan, "tasarı" oylayan değil, artık "teklif" üreten, hükümeti denetleyen, frenleyen, sorun çıktığında seçim kararı alabilen, çıkardığı yasalar her şeyin üzerinde olan, dengeleyici, daha saygın, daha etkili bir Türkiye Büyük Millet Meclisi ve milletvekilleri için Evet.
15. Hükümetleri reform yapmaya, hizmet ve eser üretmeye, yani çalışmaya, yani terlemeye zorlayan bir sistem için, Hükümetleri her seçim günü milletin önünde çetin bir imtihana çeken bir sistem için Evet.
16. Partileri yenilikçiliğe, çalışmaya, üretmeye, değişime, kaliteli rekabete ve uyuma zorlayacak bir sistem için Evet.
17. Ülkede kutuplaşmalara, yapay gerilimlere son verecek; ittifak ve uyumu güçlendirecek bir sistem için Evet.
18. Özgürlüklerin önünü açacak, 80 milyonu bir ve beraber olarak kucaklayacak bir sisteme Evet.
19. Dış politikada Türkiye'nin elini güçlendirecek, itibarını artıracak, sözüne ağırlık katacak yeni bir süreç için Evet.
20. 18 yaşındaki gençler seçebildikleri gibi seçilebilsinler de diye Evet.
21. Bağımsız ve tarafsız bir yargı için Evet.
22. FETÖ ile mücadeleyi, PKK ve diğer terör örgütleriyle mücadeleyi güçlendirecek, kolaylaştıracak bu sisteme Evet.
23. Cuntaların, çetelerin, mafyatik örgütlerin, cemaat görünümlü ihanet şebekelerinin devlete sızmasını önlemek için Evet.
24. 15 Temmuz şehitlerimizin aziz hatıraları için Evet.
25. Anayasa'dan 27 Mayıs'ın, 12 Eylül'ün ve Kenan Evren'in izlerini silmek için Evet.
26. Merhum Adnan Menderes ve arkadaşlarının ruhları şad olsun diye Evet.
27. Söz de, karar da artık hep milletin olsun; millet ne derse o olsun, millet kimi isterse o ülkeyi yönetsin, millet kimi isterse göreve getirsin, görevden alsın diye Evet.
28. Büyük Türkiye, güçlü Türkiye, bir ve beraber Türkiye için Evet.
29. Dedelerimizin, babalarımızın, bizim yaşadıklarımızı çocuklarımız yaşamasın diye, yani çocuklarımız için Evet.
30. Geleceğimiz için, bekamız, istikbalimiz, istiklalimiz için, ülkemiz, milletimiz için Evet.
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.