PİYASALAR

  • BIST 1008334.941.41%
  • ALTIN1629.7280%
  • DOLAR27.3790%
  • EURO28.9510%
  • STERLİN33.3960%
  1. HABERLER

  2. Halk, sağlık hizmetlerinden memnun
Halk, sağlık hizmetlerinden memnun

Halk, sağlık hizmetlerinden memnun

A+A-

Sağlık Bakanı Akdağ, Sağlıkta Dönüşüm Projesi'nin ikinci fazının strateji ve eylem planı olarak mart sonuna doğru tamamlanacağının müjdesini verirken, halkın sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranının yüzde 75,5 olduğunu açıkladı.


Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum İl Sağlık Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Türkiye'de Sağlıkta Dönüşüm Programı" ile vatandaşın sağlık hizmetlerine ulaşması ve bu hizmetleri kaliteli şekilde alması için ciddi hamleler yaptıklarını söyledi.

Söz konusu programın ikinci döneminin başladığını belirten Akdağ, 4 aydır ciddi bir çalışma yürütüldüğünü, mart sonuna doğru Sağlıkta Dönüşüm Programının ikinci fazının hem stratejisini hem de eylem planlarını kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.

Akdağ, Türk halkının büyük bölümünün sağlık hizmetlerinden memnun olduğuna işaret ederek, "Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) 2015 yılında yaptığı sağlık hizmetlerinden memnuniyet araştırmasında memnuniyet oranı yüzde 72 olarak belirlendi. 2016 rakamı da dün açıklandı ve bu oranın yüzde 75,5'e çıktı." diye konuştu.

Türkiye'de sağlık hizmetlerinden memnuniyeti yüzde 80'e ulaştırmayı hedeflediklerini vurgulayan Akdağ, şöyle devam etti:

"Bu ciddi bir gayret gerektiriyor. Bir taraftan dönüşüm programımızın yeni döneminin gereklerini yerine getirirken yani yeni stratejiler ortaya koyarken öbür taraftan da bu stratejinin bütün illerimizde hayata geçmesini sağlamak icap ediyor. Ankara'da planlar yapmakla birtakım programlar belirlemekle sahada bunları hayata geçirmek aynı şey değil. Mutlaka ne olup bittiğini yakından takip etmek bir taraftan sahayı beslemek öbür taraftan sahadan beslenmek gerekiyor. Sağlık Bakanlığının dönüşüm programı ile alakalı oluşturduğu aslında dünyaya da örnek teşkil eden çok önemli bir uygulaması var, sahayı yani şehirlerimizdeki çalışmaları saha koordinatörlerimizle takip ediyoruz. Saha koordinatörlerimiz kendi şehirlerinde kendi bölgelerinde çalışıp bize geri besleme yapıyorlar. Böylece bir taraftan uygulamalarımızı gerçekleştirirken bir taraftan da yeni şeyler öğrenerek bunları yaygınlaştırma imkanına sahip oluyoruz."

AA
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.