PİYASALAR

  • BIST 10011089.530%
  • ALTIN2547.330.32%
  • DOLAR32.815-0.05%
  • EURO35.614-0.06%
  • STERLİN42.308-0.19%
  1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu BTK Akademiyi ziyaret etti
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu BTK Akademiyi ziyaret etti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu BTK Akademiyi ziyaret etti

Bakan Uraloğlu, Bilgi Teknolojileri Kurumu'nda 1 milyon 848 bin 837 kullanıcının bulunduğunu belirterek, “Her alanda olduğu gibi bilişim, teknoloji ve inovasyon alanlarında da gençlerimizin gelişimini ve istihdamını önceliyoruz” dedi.

A+A-

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu BTK Akademi'yi ziyaret etti

Bakan Uraloğlu, Bilgi Teknolojileri Kurumu'nda 1 milyon 848 bin 837 kullanıcının bulunduğunu belirterek, “Her alanda olduğu gibi bilişim, teknoloji ve inovasyon alanlarında da gençlerimizin gelişimini ve istihdamını önceliyoruz” dedi.

 

Ulastiştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Bilgi Teknolojileri Kurumu’nu (BTK) ziyaret etti.Bakan Uraloğlu, gençler ile iş arayanlar için ulusal ve uluslararası alanda kabul gören sertifikasyon eğitimleri ve sektörün ihtiyaç duyduğu yetkin personelin istihdamına katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen BTK Akademi hakkında bilgi al"Çalışmaları her geçen gün daha da hızlandırarak ve güçlendirerek ilerliyoruz"

Bakan Uraloğlu, BTK Akademi’nin 2020 yılı Şubat ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla BTK Ana yerleşkesinde halkın hizmetine açıldığını hatırlatarak, şu cümleleri kullandı;

BTK Akademi bilgi teknolojileri alanında hem ülkemizin yetişmiş insan kaynağı ihtiyacının karşılanması hem de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında bilim ve teknolojide arzu edilen atılım hamlesinin sağlanabilmesi için ihtiyaçlara uygun ve güncel eğitim yöntemleri ile hizmet veriyor. Bu anlamda yaptığımız çalışmaları her geçen gün daha da hızlandırarak ve güçlendirerek ilerliyoruz.

"Sosyal sorumluluk bilinci çerçevesinde ihtiyaç duyan herkese sunuluyor"

BTK Akademi’nin; bilimsel, teknolojik ve sürekli kendini yenileyen eğitim anlayışı ile Türkiye’ye ve sektöre katkı sağlayan, alanında öncü, tanınmış, güvenilir ve saygın bir eğitim merkezi olduğunu belirten Uraloğlu, “BTK Akademi bünyesinde gerçekleştirilen programlar, konusunda uzman iç eğitmenlerimizin yanı sıra, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler ile ulusal ve uluslararası diğer tüm paydaşlarımızın iş birliği ve katkılarıyla sosyal sorumluluk bilinci çerçevesinde ihtiyaç duyan herkese sunuluyor.” ifadelerini kullandı.

"Toplam 125 bin 611 dakika çevrim içi eğitim"

BTK Akademi bünyesinde bulunan eğitimlere de değinen Uraloğlu, şöyle devam etti;

BTK Akademi Çevrim İçi Eğitim Portalında; Yazılım Dünyası, K12 Dünyası, Sistem Dünyası, İşletme Dünyası, Kişisel Gelişim Dünyası, Tasarım Dünyası, Güvenli İnternet Dünyası ve Regülasyon Dünyası olmak üzere 9 ana kategori altında 234 konu başlığında, toplam 125 bin 611 dakika çevrim içi eğitim yer alıyor.

"Portalımızın haftalık görüntülenme sayısı 700 bine yaklaştı"

BTK eğitim portalında bugün itibari ile kayıtlı 1 milyon 848 bin 837 kullanıcı bulunuyor. Portalımızın haftalık görüntülenme sayısı 700 bine yaklaştı. Her hafta portalımıza yaklaşık 10 bin yeni kullanıcı dahil oluyor. Bakanlık olarak her alanda olduğu gibi bilişim, teknoloji ve inovasyon alanlarında da gençlerimizin gelişimini önceliyoruz. BTK Akademi’de sunduğumuz kapsamlı eğitimlerle gençlerimizin, bilgi ve birikim düzeylerini arttırmalarına katkı sağlıyor, dijital okuryazarlık ve siber güvenlik alanlarında farkındalıklarını arttırarak bilgi toplumu olma yolundaki hedeflerimize gerçekçi yaklaşımlarla ilerliyoruz.

"Eğitimler ve kariyer fırsatları ile istihdamı destekliyoruz"

BTK Akademi eğitimlerine katılan kişilerin eğitim sürecinin sonunda sertifika almaya hak kazandığını belirten Uraloğlu, “Ayrıca yerel ve global çapta çalışan firmalarla iş birliği yaparak eğitimler düzenliyoruz. BTK Akademi’de sunmuş olduğumuz eğitimler ve kariyer fırsatları ile istihdamı destekliyoruz. Öte yandan Akademi bünyemizde kamu kurumları ve özel kurumların yanı sıra talep eden herkese siber güvenlik eğitimleri vererek, siber güvenlik konusunda toplumumuz bilinçlenmesini sağlıyoruz. Bu nedenle düzenlenen tüm eğitimlerin istihdamın artırılması ve siber vatanın koruyucularının yetiştirilmesi adına çok önemli olduğunu düşünüyorum.” açıklamalarında bulundu.

Kaynak:Ensonhaber

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.