PİYASALAR

  • BIST 1009645.02-0.5%
  • ALTIN2438.481-2.3%
  • DOLAR32.5010.04%
  • EURO34.6-0.44%
  • STERLİN40.105-0.36%
  1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan: Cumhur İttifakı'nı güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz
Erdoğan: Cumhur İttifakı'nı güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz

Erdoğan: Cumhur İttifakı'nı güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan; "(Cumhur İttifakı) Milli irade düşmanlarına karşı, 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulan ittifakımızı daha da güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz" dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. 

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

"İTTİFAKIMIZI DAHA DA GÜÇLENDİREREK GELECEĞE TAŞIMA AZMİNDEYİZ"

Milli irade düşmanlarına karşı, 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulan ittifakımızı daha da güçlendirerek geleceğe taşıma azmindeyiz. Gayemiz, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere 5 yıldır hizmetsizlik girdabında boğulan şehirlerimizi gerçek belediyecilikle tekrar buluşturmaktır.

MHP ile görüşmelerimiz olumlu bir mecrada karşılıklı anlayışla devam ediyor. İstanbul CHP ile geçmişi mumla arar oldu. Belli alamaya getirdiğimiz projeleri bile devam ettiremediler.

Şehirlerimizin beş sene daha kaybetmesine izin vermeyeceğiz. Çok daha yüksek oy oranlarıyla kazanacağız.

DEPREM BÖLGESİNDEKİ ÇALIŞMALAR

Deprem bölgesinde 46 bin konutu aralık ayında hak sahiplerine teslim edeceğiz. Alışmışlar 'tıpış tıpış bize oy vereceksiniz' demeye, şehirlerine hizmet etme gereği bile duymuyorlar. 

'YENİDEN İSTANBUL MÜCADELENİN PAROLASI'

Yeniden İstanbul mücadelenin parolalarından biri olacaktır. İttifakımızı daha da güçlendireceğiz. Cumhur İttifakı doğru adaylarla seçime girecek. CHP bizim başlattığımız projeleri bile devam ettiremedi. CHP’li iş bilmezlerin yönetimi altında İstanbulluları yoran bir şehre dönüştü. İstanbul CHP zihniyeti elinde eski günlerini arıyor.

Alışmışlar tıpış tıpış bize oy vereceksiniz demeye. Utanmadan sıkılmadan kameralar karşısında söylüyorlar.

Milletimizi bu cenderen Mart ayının sonunda kurtaracağız. Allah’ın izniyle yüksek oy oranları ile tekrar kazanacağız. Kabinemiz eser ve hizmet siyasetini hızla sürdürüyor. Her bir belediyemizin saymaya kalsak saatler sürecek hizmetleri var. Deprem bölgesinden elimizi zaten çekmedik. Belediyelerimiz ile deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yanında olacağız. Şehirlerimiz arasında asla ayrımcılık yapmadık. Aksini söyleyen bu ülkeye yalan söylüyor demektir.

"TEK PARTİ FAŞİZMİ ÖZENTİSİ OLABİLİR"

Muhalefet cenahı hizmet yarışında bizimle boy ölçüşemeyeceğini bildiği için yalan ve iftiraya sarıldı. Siyasi ihtirasları uğruna 1970 ve 1990'lı yıllarda yaşanan sıkıntıların nedeni olan sosyal fay hatlarını kaşımaktan çekinmemeleri bizi endişelendiriyor. Astlık üstlük ilişkisi kurmaya çalışan zihniyet tek parti faşizmi özentisi olabilir. Milletimiz Demokrat Parti'yi ve Menderes'i bu devrimi başlattığı için kalbinin en mutena köşesinde yaşatıyor.

Doğusuyla batısıyla, her karış toprağını aynı standartla eser ve hizmetle donatan biziz. Her alanda yaptığımız tüm eser ve hizmetleri sunduğumuz insanların kimliğine bakmadık. Bölgelerimiz, şehirlerimiz arasında ayrımcılık yapmadık.

20-30 yıl öncesiyle mukayese ettiğimizde vatandaşlarımızın beklenti seviyeleri çok değişti. Sadece iş, aş, eğitim, sağlık hizmeti sunmak kimseye yeterli gelmiyor. İstihdamı 32 milyonun üzerine çıkarmış, eğitimi anasınıfından üniversitesine erişilebilir kılmış, ulaşım başta altyapısını baştan sona yenilemiş bir ülkede insanların böyle bir hissiyata kapılmasını tabii karşılamamız lazım.

"ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK GÜCÜ..."

Bölgemizde ve dünyanın her alanda kaynadığı dönemde ülkemizin en büyük gücü güven ve istikrar iklimini muhafaza etmesidir.

Yolunu, kaldırımını çözememiş muhalefet belediyelerinin karşısına Türkiye Yüzyılı Belediyeciliği ile çıkacağız.

Diğer partilerde ortaya çıkan rezillikler AK Parti'nin kapısından giremez. Partimizin kuruluş ilkelerinin arkasındayız.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.