PİYASALAR

  • BIST 1009679.8-1.37%
  • ALTIN2483.7270.02%
  • DOLAR32.4110.03%
  • EURO34.451-0.1%
  • STERLİN40.304-0.14%
  1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bahçeli: Ermenistan’ın Türk milleti karşısında tutunma ihtimali yoktur
Bahçeli: Ermenistan’ın Türk milleti karşısında tutunma ihtimali yoktur

Bahçeli: Ermenistan’ın Türk milleti karşısında tutunma ihtimali yoktur

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Kanımızla, canımızla, varlığımızla Azerbaycan’ın yanındayız. Karabağ Türk’ündür, Türk vatanıdır" dedi.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırmasıyla ilgili açıklama yaptı.

"Barışa yüzünü dönen, kan döken ülke Ermenistan’dır"

Saldırılarla yeni bir kanlı sayfa açıldığını belirten Bahçeli, şunları söyledi:

"Emperyalizmin maşası Ermenistan’ın işgal ettiği Türk topraklarına yerleşme ve yuvalanma emelleri, Karabağ meselesinin adil ve hakkaniyetli şekilde çözüm hedeflerini sekteye uğratmıştır.

Bozgunculuk yapan, uzlaşmaya kapalı duran, barışa yüzünü dönen, sivil ve masumların kanını döken ülke Ermenistan’dır. Artık her şey meydandadır."

"Ermenistan saldırganlığı insani, vicdani bütün ilke ve esaslara aykırıdır"

Bölgedeki istikrarsızlığın sorumlusunun Ermenistan olduğunu vurgulayan MHP Genel Başkanı Bahçeli, saldırıların insani, vicdani ve hukuki bütün ilke ve esaslara aykırı olduğunun altını çizdi:

"Temmuz ayında, Azerbaycan-Ermenistan devlet sınırının Tovuz istikametinde yaşanan çatışmaların tekrar başlaması hem Türkiye hem de Azerbaycan açısından milli güvenlik tehdididir.

Ermenistan saldırganlığı insani, vicdani ve hukuki bütün ilke ve esaslara aykırıdır.
Özellikle ülkemizin çevresini saran karanlık senaryoların son zamanlarda şiddetlendiği, bununla da kalmayıp vahim bir cepheleşmeye ve sertleşmeye doğru mesafe aldığı görülmektedir."

Bahçeli, açıklamasında şöyle devam etti:

"Türk milletine karşı düşmanlık besleyen muhasım odakların Kafkasya’dan Ortadoğu’ya, Akdeniz’den Balkanlar’a kadar sürekli kriz çıkarmak ve kaos üretmek maksadıyla faaliyet halinde oldukları anlaşılmaktadır.

Ermenistan’ın alçak saldırısını Akdeniz ve Ege’de oynanan şirret oyunlardan, Libya, Suriye ve Irak’ta sahnelenen emperyalist projelerden ayrı düşünmek, ayrı değerlendirmek geldiğimiz bu aşamada imkansızdır.

Türk düşmanlarının farklı coğrafyalarda husumet nöbetine girdiği ortadadır.
Milliyetçi Hareket Partisi, iki devlet ve tek millet halinde geleceği kucaklayan Türkiye-Azerbaycan arasında var olan tarihi ve kültürel dayanışma ve yardımlaşmanın hiçbir gücün ve mütecaviz niyetin karşısında geri adım atmayacağı inancındadır."

"Kanımızla, canımızla, varlığımızla Azerbaycan’ın yanındayız"

"Karabağ Türk'ündür, Türk vatanıdır" diyen Devlet Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ermenistan zulmünü ve hunhar suikastlarını lanetliyorum. Kalbimizin soydaşlarımızla birlikte attığını bu vesileyle ilan ediyorum.

Ermeni çeteleri tarafından şehit edilen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da şifalar diliyorum. Karabağ Türk’ündür, Türk vatanıdır. Hiç kimse bu muhkem ve müstesna gerçeği değiştiremeyecektir. Yegâne gayesi Türk düşmanlığı olan Ermenistan’ın ve kiralık silahlı unsurlarının Türk milleti karşısında tutunma ihtimali yoktur. Kanımızla, canımızla, varlığımızla Azerbaycan’ın yanındayız.

Bütün müstevli odakları tekraren uyarıyorum: Türk milletinin sabrını test etme yanlışına hiç kimse tevessül etmemelidir. Nitekim sonuçları hem acıklı hem de ağır olacaktır."

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.