PİYASALAR

  • BIST 1002.750.98%
  • ALTIN1022.0450%
  • DOLAR17.9120%
  • EURO18.2350%
  • STERLİN21.60%
  1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. "Yıkacağım dedi, kuzu kuzu saraya geldi"
"Yıkacağım dedi, kuzu kuzu saraya geldi"

"Yıkacağım dedi, kuzu kuzu saraya geldi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarsus'ta Turizm Bölgesi ve 600 Yataklı Devlet Hastanesinin Temel Atma Töreninde konuştu.

A+A-

İşte Erdoğan'ın konuşmasının satır başları:

Mersin'de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce'yi seçim vaatleri üzerinden eleştirdi, "Çıkmış, sarayı yıkacakmış. Senin Genel Başkanın da aynı şeyleri söylüyordu. Sonra kuzu kuzu saraya geldi" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tek seferde 4 katrilyon liralık yatırımı Tarsus ve Mersin'e kazandırmış oluyoruz. Bizzat bu projeyi kendim takip ediyorum. Tarsus Kazanlı Turizm Bölgesinde yaptığımız yatırım bölge turizmi açısından inşallah bir kırılma noktası olacaktır." dedi.

Erdoğan, "Biz son 16 yıldır hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi dışlamadan, şehirlerimiz, ilçelerimiz arasında ayrım yapmadan çalışıyoruz." diye konuştu.

"Biz boşu boşuna 'Yaparsa yine AK Parti yapar' demiyoruz, biz boşu boşuna 'Durmak yok yola devam' demiyoruz." diyen Erdoğan, "Biz önce hayalleri hedeflere, hedefleri gerçeğe dönüştürüyoruz. Biz diğerlerinin ufkunu, havsalasını aşan projelere imza atıyoruz." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tarsus'ta yaklaşık 50 bin kişiye istihdam oluşturacak 5 yeni organize sanayi bölgesi kuruyoruz." dedi.

'Sen saraya gelme fırsatını da bulamayacaksın'
"Neyi satıyorsun, neyi yıkıyorsun, neyi kaldırıyorsun? Bu millet sizi mezara gömer, mezara." diyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Şimdi tutmuş, çıkmış bu 'Bay İnce' çok da ince değil ya, geometrik olarak söylüyorum. Çıkmış, sarayı yıkacakmış. Senin Genel Başkanın da aynı şeyleri söylüyordu. Sonra kuzu kuzu saraya geldi ama sen saraya gelme fırsatını da bulamayacaksın. Çünkü oraya gelmek ancak milletin ferasetiyle olur."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu akşam 'o sarayda' ben 2 bin 500  muhtarımıza iftar vereceğim.  2 bin 500 muhtarımızla beraber Türkiye'ye mesajımızı vereceğiz. Burası kralların değil, burası tek adamların değil, burası bu milletin temsilcisi olan muhtarların ağırlandığı mekanlardır. Sürekli ben muhtar kardeşlerimi burada ağırladım, ağırlıyorum. Bu akşam ilk defa 2 bini aşacağız." dedi.

50 bin kişiye istihdam müjdesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarsus'ta Turizm Bölgesi ve 600 Yataklı Devlet Hastanesinin Temel Atma Töreni'nde bölgedeki organize sanayi bölgesinin kapsamının genişletileceğini söyleyerek, "Mevcut bölgeyi 100 hektar genişletiyoruz. 50 bin kişiye istihdam oluşturacağız" dedi.

Milli gelirimizi 3 bin 50 dolardan, 11 bin dolara çıkardık. IMF kapılarında, sene 2002. IMF'e olan borcumuz 23,5 milyar dolardı. Davos'ta Kahn ile bir görüşmem oldu. IMF Başkanı'ydı. "Siz paranızı alıyor musunuz?" dedim, "Alıyoruz" dedi. "Siz siyaseten bize yön veremezsiniz, taksidinizi alıyorsunuz" dedim. 2013'te IMF'e olan borcumuzu bitirdik. IMF 5 milyar avro borç istedi. "Bugün borç alan yarın emir alır" dedim. Baktılar bu çılgın Türkler, çıldırdı borç almaktan vazgeçtiler. Biz Türküz, bunlar bizi emir alan, vur başına ne dersen dinlesin sandılar. O eski Türkiye yok artık.

"KÖPRÜLERİ 'YIKACAĞIZ, SATACAĞIZ' DİYORLAR"

Bugün özellikle Tarsus’ta gerçekten tarihi projelerin startını veriyoruz. Tek seferde 4 katrilyon liralık bir yatırımı Tarsus ve Mersin’e kazandırmış oluyoruz. Bizzat bu projeyi kendim takip ediyorum. Tarsus Kazanlı Turizm Bölgesi’nde yaptığımız yatırım, turizm açısından inşallah bir kırılma noktası olacaktır.

Tarsus’a son derece modern bir hastane kazandırıyoruz. 600 yataklı Tarsus Devlet Hastanesi’nin temelini de bugün atıyoruz. Birileri palavra atar, biz iş yaparız. Zaten Mersin Devlet Hastanesi’yle biz kendimizi ispat etmedik mi? Mersin Şehir Hastanesi’yle biz kendimizi ispat etmedik mi?

Birileri farklı şeyler söylüyor. Biliyorsunuz daha önce Tarsus’a bir üniversite sözü vermiştik. Hamdolsun bu sözümüzü de diğer sözlerimiz gibi yerine getirdik, imzamdan çıktı. Tarsus’un kendi adıyla kendine ait bir devlet üniversitesi olacak.

50 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM

Bu yolun 27 kilometresi tamamlandı. Yolda bir adet tünel inşaa ediyoruz. Tarsus'u inşaası süren havalimanına bağlıyoruz. Çukurova Havalimanı da yakında hizmete alınacak. Mersin Adana Devlet Yolu'nun 8 şerite çıkarılması kapsamında 7,7 kilometrelik kesimde çalışmalar sürüyor. 

Mersin-Adana yolunda Nacarlı Köprüsü hizmete açıldı. CHP, onları yıkacak öyle diyorlar. Öbürü de "Biz satacağız" diyor. Hatırlayın 1. Köprü'yü Demirel yapmıştı, komünistler "Biz onu satacağız" diyordu. Rahmetli Özal da "Satamazsınız" dediler. 

2. Köprü için de aynısı oldu. Neyi satıyorsunuz, bu millet sizi mezara gömer. Şimdi tutmuş, Bay İnce çıkmış- çok da ince değil ya- "Sarayı yıkacağım" diyor. Senin genel başkanın da söyledi ama kuzu kuzu saraya geldi. Oraya gelmek milletin ferasetiyle olur. 

Bu akşam o sarayda 2 bin 500 muhtarımza iftar vereceğim. Muhteşem bir salonumuz var orada. Ondan sonra da garip gurebayı orada ağırlayacağız. 2 bin 500 muhtarımızla birlikte mesajımızı vereceğiz, "Burası kralların, tek adamların değil burası milletin temsilcisi olan muhtarların mekanıdır" diyeceğiz. Bu akşam ilk kez 2 bini aşacağız. Tarsus'ta 5 yeni organize sanayi bölgesi kuruyoruz. Böylece 50 bin istihdam oluşturacağız. Mevcut bölgeyi 100 hektar genişletiyoruz.

750 aileye güneş enerjisi paneli dağıtıyoruz. Elektrik yörüklerimizin ayağına gidiyor. Tuvalet, banyo gibi alanların bulunduğu konteynırlarımız onların bölgesine kurulacak. Biz gittiğimiz her yerde önce yaptıklarımızı sonra yapacaklarımızı söylüyoruz. Diğerleri zaten hayata geçirdiğimiz çalışmaları söylüyorlar.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.